KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15417442
*
nr 1541 7442
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 51, Fjällmotiv. Olja på duk, 53x72 cm, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2023
kl 18:39:23
- Konstnär/Designer
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Ulf Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med fjäll olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf johansson
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Ulf Johansson
nr 1541 7442
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 51, Fjällmotiv. Olja på duk, 53x72 cm, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2023 |
- Konstnär/Designer
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Ulf Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med fjäll olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf johansson
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



